Program edukacyjny „Od uprawy do potrawy”

Program edukacyjny „Od uprawy do potrawy” Posłuchaj tego wpisu

Klasa I a przystąpiła do programu edukacyjnego Tesco „Od uprawy do potrawy”, dzięki któremu uczniowie będą poznawali zasady zdrowego odżywiania.

Zaczęliśmy od przygotowania na lekcji zdrowych kanapek na drugie śniadanie. Wszyscy przygotowali smaczny, a przede wszystkim zdrowy posiłek.

Następnym elementem programu była wycieczka edukacyjna, czyli Ekspedycja, która odbyła się 24.11.2017 r. Udział w takiej wyprawie to podróż po świecie zdrowego odżywiania. Podczas Ekspedycji dzieci dowiedziały się, jak zmienić swoje nawyki żywieniowe i tym samym lepiej zadbać o własne zdrowie. Nauczyły się zasad prawidłowego żywienia oraz codziennego nawadniania organizmu. Dzieci dowiedziały się, dlaczego powinny podejmować świadome decyzje żywieniowe oraz że zdrowe jedzenie może być świetną zabawą.

Całe wydarzenie przebiegało w formie gry terenowej – uczniowie zdobywali wiedzę podczas rozwiązywania zagadek i znajdowania kolejnych elementów tajemniczej układanki, z której zbudowali później piramidę żywienia. Dzieci mogły spróbować wielu produktów, poznać nowe smaki i odkryć różnorodność zdrowych produktów. Na koniec samodzielnie przygotowywały jogurt owocowy. Po wycieczce klasa otrzymała materiały do dalszej edukacji.