Podsumowanie programu #SuperKoderzy

Podsumowanie programu #SuperKoderzy Posłuchaj tego wpisu

suoerkoderzy-homeW tym roku szkolnym braliśmy udział, jako jedna z pięciu szkół z naszego województwa, w ogólnopolskim programie edukacyjnym #SuperKoderzy.

Naszą pracę na zajęciach rozpoczęliśmy od nauki programowania w Scratchu. Teraz już wiemy, co to jest duszek, scena, kostium i skrypt. Nauczyliśmy się wykorzystywać instrukcje warunkowe, pętle i zmienne. Samodzielnie napisaliśmy proste gry.

Następnie przystąpiliśmy do budowy robotów LOFI. Ze skrzynek pełnych elementów konstrukcyjnych i elektroniki zbudowaliśmy w pełni funkcjonalne roboty. Poznaliśmy i testowaliśmy różne rodzaje czujników wykorzystywanych w robotyce.

Najwięcej emocji wzbudziły zajęcia, na których mogliśmy „ożywić” swoje konstrukcje poprzez ich samodzielne zaprogramowanie w Scratchu. Na początku napisaliśmy proste skrypty do sterowania silnikami robotów i, ku naszej ogromnej radości, roboty ruszyły. Potem było coraz ciekawiej – stopniowo rozbudowywaliśmy roboty przez dodawanie nowych czujników i implementowanie bardziej złożonych funkcji. Ostatecznie nasze konstrukcje stały się w pełni autonomiczne – roboty „światłoluby”, które podążały za źródłem światła.

Jesteśmy zachwyceni, że mogliśmy uczestniczyć w tym projekcie!