Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego 1863 r.

24 lutego 2018 r., pomimo dużego mrozu i niesprzyjającej pogody, kilka osób wraz z p. Janeczko i p. Kuzańską wybrało się na 56 Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego 1863 r. DOBRA 2018. Trasa prowadziła z Łagiewnik przez malownicze tereny Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich i kończyła się w OSP w Dobrej. Na miejscu czekała na nas gorąca herbata i słodka niespodzianka.

Rozstrzygnięty został również konkurs wiedzy o Parku Krajobrazowym i Powstaniu Styczniowym. Z niewielką pomocą opiekunów uczniowie rozwiązali bezbłędnie test i wszyscy otrzymali nagrody – kalendarze przyrodnicze i mapy wszystkich parków województwa łódzkiego. Na zakończenie rajdu przeszliśmy na cmentarz w Dobrej, żeby zapalić znicze i złożyć kwiaty pod pomnikiem poległych powstańców.