Wycieczka do Muzeum Archeologicznego

Wycieczka do Muzeum Archeologicznego Posłuchaj tego wpisu

23 lutego klasa VII b, pod opieką wychowawcy odwiedziła Muzeum Archeologiczne. Zajęcia rozpoczęły się od prelekcji na temat wyprawy Benedykta Polaka i Jana z Grabowej Doliny na dwór chana mongolskiego. Zakonnicy mieli przekazać chanowi list i prośbę od papieża o zaprzestanie najazdów na Europę. Przygody mnichów zostały opisane przez Ł. Wierzbickiego w książce pt. „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana. Historia prawdziwa”, a my bierzemy udział w projekcie przygotowanym przez ŁCDNiKP, poświęconym tej wyprawie.

Następnie zwiedzaliśmy zbiory archeologiczne, pochodzące z najdawniejszych epok. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na podwórko z „Pasażem Róży”, gdzie podziwialiśmy
szklaną mozaikę, która jest unikatowa na skalę kraju, bo nigdzie nie jest ona aż tak duża.