St. Patrick’s Day 2018

St. Patrick’s Day 2018 Posłuchaj tego wpisu

W tym roku Dzień Świętego Patryka (17 marca) wypadał w sobotę, a my obchodziliśmy go w poniedziałek 19 marca. W ten dzień „rządził” u nas kolor zielony. Dzieci ubrały się w zielone stroje i przypięły tradycyjne trzylistne koniczyny (shamrock). Uczniowie przygotowali plakaty w języku angielskim i polskim opisujące tradycje i legendy związane ze Św. Patrykiem i Irlandią. Dzieci z klas pierwszych kolorowały tęczę i garnek ze złotem, którego pilnie strzegą leprikony (leprechauns). Część klas rozpoczęła świętowanie w swoim gronie, słuchając historii związanych z tym świętem i przygotowując zdrowe napoje według swoich przepisów. Słuchaliśmy również muzyki irlandzkiej i oglądaliśmy niezwykle widowiskowe pokazy tańca. Dzieciom bardzo się podobało i nie brakowało chętnych do naśladowania.

Ten dzień był świetnym pretekstem, aby zachęcić dzieci do picia zielonych koktajli. Do tego celu wykorzystaliśmy przyniesione przez dzieci i nauczycieli jabłka, banany, kiwi, winogrona, a także jarmuż i szpinak. Owocowe koktajle rozeszły się jak świeże bułeczki, a wszyscy, którzy spróbowali, byli wpisywani na listę „odważnych”. Po babeczkach i ciastach szpinakowych również nie został nawet ślad. Bardzo dziękujemy rodzicom naszych uczniów za wszystkie wypieki.

Na zakończenie dnia chętni uczniowie z klas IV – VII wzięli udział w quizie dotyczącym Dnia Św. Patryka. Gratulujemy wszystkim wyników! A tych, którzy w tym roku nie wzięli udziału, zapraszamy za rok. Dziękujemy wszystkim za aktywne włączenie się w obchody Dnia Świętego Patryka. See you next year!