Rajd 17 marca

17 marca 2018 r. dziewięciu najbardziej wytrwałych, dzielnych i śmiałych członków naszego koła turystycznego, wyruszyło na kolejną wędrówkę, szlakiem XXVI Rajdu Powitania Wiosny. Niestety pogoda tego dnia nie miała nic wspólnego z nazwą rajdu. Był mróz i dużo śniegu na trasie wędrówki. Jednak nie przeszkodziło to nam w przyjemnym spędzeniu czasu na świeżym powietrzu, wśród pięknych terenów Lasu Łagiewnickiego i oczywiście w miłym towarzystwie.

Mieliśmy także dodatkowy cel: przegonić zimę, a ludowa tradycja podpowiada, że najlepiej to uczynić, niszcząc kukłę marzanny, która symbolizuje zimę. Marzanna dotarła razem z nami na metę rajdu. Było ognisko, ale my jesteśmy ekologiczną drużyną, więc marzanna pozostała, a w ognisku piekliśmy sobie kiełbaski. Teraz czekamy na prawdziwą wiosnę i kolejne rajdy.