Interaktywna wystawa „Przytul Polskę”

Interaktywna wystawa „Przytul Polskę” Posłuchaj tego wpisu

Czy potrafimy z dystansem i sympatią pomyśleć o kraju i o tym, co dla nas oznacza bycie Polakami? Oczywiście! Przekonali się o tym uczniowie klasy I a, którzy 25 maja 2018 r. wybrali się na interaktywną wystawę i warsztaty „Przytul Polskę” do Art Inkubatora. Wystawa przedstawiała różne zagadnienia w sposób przyjazny dzieciom, zachęcający do aktywności i kreatywności.

Uczniowie mogli układać mozaikę z polskich symboli czy proponować własne zasady, jakie powinny panować w kraju. Łowiąc rybki z drobnymi zadaniami dzieci obserwowały związek swoich codziennych działań ze stanem otaczającego nas świata. Wystawa pozwoliła spojrzeć na Polskę z odrobiną dystansu, zastanowić się co w niej lubimy i z czym ją kojarzymy: jakie smaki, widoki czy pojęcia łączą Polaków? Taka wystawa z przymrużeniem oka: deszcz pierogów w dziale „Kuchnia Polska”, możliwość przebrania się w czapkę-skocznię w „Kąciku Kibica” czy gra w klasy z językowymi łamańcami wywołała uśmiech na twarzach dzieci. Przygotowane na wystawę poduchy w kształcie Polski, w dodatku z różnymi jej twarzami, zapraszały do tytułowego Przytulania Polski.

Polskość, patriotyzm, postawa obywatelska – to sprawy, o których nie zawsze łatwo jest rozmawiać z dziećmi, ale pomysłodawcy wystawy świetnie poradzili sobie z tymi zagadnieniami.