Zielona Szkoła w Kotlinie Kłodzkiej

Zielona Szkoła w Kotlinie Kłodzkiej Posłuchaj tego wpisu

Ostatni tydzień upłynął klasom IV a, IV b, VI a i VII a wraz z wychowawczyniami na Zielonej Szkole w Kotlinie Kłodzkiej 🌄.

Pierwszego dnia, w drodze do Kletna, zwiedziliśmy Zamek Książ 🏰 w Wałbrzychu. Zamek zrobił na nas ogromne wrażenie. Poznaliśmy jego historię od XIII wieku do czasów rodziny Hochbergów i księżnej Daisy 👸 oraz losy zamku podczas i po drugiej wojnie światowej. Spacerowaliśmy po pięknie zaprojektowanych i utrzymanych tarasach.

Kolejnego dnia pojechaliśmy do Czermnej, aby zobaczyć Kaplicę Czaszek 💀 i ruchomą szopkę, a następnie przeszliśmy labirynt w Błędnych Skałach. Było dużo śmiechu, a wszyscy dumnie odmeldowali się „na mecie” 🏁. Pojechaliśmy również do znanego kurortu – Kudowa Zdrój. Podziwialiśmy park zdrojowy, a pyszne lody 🍦 były zwieńczeniem drugiego dnia zwiedzania. I jeszcze zakupy… Ta Biedronka takiego oblężenia dawno nie miała. Mimo narzekań na zmęczenie, po obiadokolacji znaczna część uczestników spędziła wieczór w plenerze grając w piłkę ⚽ lub badmintona 🎾. Górskie powietrze sprawiało, że wszyscy tryskali energią, nawet w godzinach wieczornych.

Pogoda sprzyjała, więc trzeci dzień naszej wycieczki upłynął nam na spacerach po okolicy. Zwiedziliśmy też Muzeum Ziemi, gdzie podziwialiśmy minerały i skamieniałości, a ustawione wokół muzeum dinozaury posłużyły za zjeżdżalnie dla młodszych uczestników naszej wycieczki. Wieczorem zjedliśmy kiełbaski upieczone na ognisku 🔥, a później szaleliśmy na dyskotece 💃.

Wydaje się, że najdłużej zapamiętamy wycieczkę do kopalni złota w Złotym Stoku, a to za sprawą bardzo sympatycznego przewodnika, który wprowadził wiele magii w swoją opowieść o historii kopalni, a jego poczucie humoru doprowadziło nas do łez 😂. Rynną zjechali wszyscy i wszystkim się podobało. Szukaliśmy złota i diamentów 💎 oraz obserwowaliśmy jak wybijano monety. Podziemna trasa turystyczna w Kłodzku również znalazła swoich amatorów, niektórzy nawet zasiedli do stołu z mieszkańcami XVI-wiecznego miasta. W drodze powrotnej do ośrodka nie mogło oczywiście zabraknąć zakupów w Biedronce 🐞. Po kolacji bawiliśmy się na dyskotece lub na boisku.

W drodze powrotnej do Łodzi ⛵ zatrzymaliśmy się we Wrocławiu. McDonald 🍔 znalazł wielu amatorów wśród uczestników naszej wycieczki. Po wrocławskim Starym Rynku odprowadził nas przewodnik. Droga powrotna 🚌 do Łodzi upłynęła nam pod znakiem deszczu ☔ i dotarliśmy z drobnym opóźnieniem. Mamy nadzieję, że kolejna zielona szkoła będzie równie udana, jak ta, z której wróciliśmy.