Podsumowanie projektu „Misja Benedykta Polaka”

29 maja delegacja klasy VII B, pod opieką wychowawcy p. Beaty Pabisiak, wzięła udział w uroczystym podsumowaniu projektu „Misja Benedykta Polaka”. Uczniowie klasy VII B od stycznia 2018 poznawali historię Benedykta Polaka, który żył w XIII wieku. Ten franciszkanin był pierwszym polskim podróżnikiem, który brał udział w wyprawie (misji) Europejczyków do stolicy Imperium Mongolskiego. Uczniowie przeczytali  książkę Łukasza Wierzbickiego „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana”.

Następnie wzięli udział w warsztatach tradycyjnego pisma odręcznego, które odbyły się w Bałuckim Ośrodku Kultury. Kolejnym etapem projektu była wizyta w Muzeum Archeologicznym, gdzie wysłuchaliśmy wykładu dotyczącego Polaka – odkrywcy oraz zwiedziliśmy wystawę prezentującą różne znaleziska i badania z różnych epok. Najważniejszym jednak działaniem było zaplanowanie i wykonanie klasowej misji, którą zaprezentowaliśmy podczas podsumowania projektu w Bałuckim Ośrodku Kultury „Na Żubardzkiej”.