Dzień Dziecka

Dzień Dziecka Posłuchaj tego wpisu

Dzień Dziecka to okazja do wesołego świętowania, więc i u nas  było śmiechu i zabawy co niemiara! Impreza rozpoczęła się od złożenia przez Panią dyrektor ciepłych życzeń dla wszystkich dzieci. Następnie obejrzeliśmy pokaz sztuki rycerskiej przygotowany przez Bractwo Rycerskie Ziemi Łęczyckiej – Signum Temporis. Dowiedzieliśmy się  z jakich elementów składa się zbroja rycerska, jak wyglądało życie rodzinne, czym zajmowały się kobiety oraz poznaliśmy etapy pojedynku.  Mogliśmy również sami spróbować walczyć, zakładając ciężkie elementy zbroi.

Wszystkie klasy brały udział w konkursie „Średniowiecze znane i nieznane”, w ramach którego zadaniem był wystrój drzwi pracowni. Jurorzy – p. S. Wolska, p. A. Pietrzko i p. B. Skonieczko mieli twardy orzech do zgryzienia, ale ostatecznie podjęli decyzję i ogłosili wyniki:

  • w kategorii klas I – III:
    I miejsce ex aequo – kl. I A, III A i III C,
  • w kategorii klas IV – VII:
    I miejsce ex aequo – kl. VI B i VII B.

Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich dzieci drobne upominki a dużych emocji dostarczyła nam także loteria fantowa, która co roku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Dzisiejszy dzień był pełen atrakcji i niespodzianek. Żal tylko, że Dzień Dziecka jest raz w roku…