Obchody Świąt Majowych – „Kocham Cię Polsko!”

W tym roku obchody Święta Pracy, Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja obchodziliśmy podczas uroczystej akademii pod hasłem „Kocham Cię Polsko!”. Motywem przewodnim była piosenka z popularnego programu, którą razem zaśpiewaliśmy na początku i na końcu akademii.

Uczniowie klasy V a pod opieką wychowawczyni p. Kartasińskiej przypomnieli nam w ciekawej formie lekcji historii powody świętowania tych dni. Lekcję tę poprowadzili uczniowie przeplatając inscenizację z archiwalnymi filmami, które przeniosły nas do czasów, kiedy hucznie obchodzono Święto Pracy i nie można było świętować rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nasi aktorzy wspominali czasy rozkwitu Rzeczypospolitej, jej grabieży i upadku oraz ponownego odrodzenia.

W atmosferze dumy odśpiewaliśmy hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”, przy akompaniamencie p. Karasińskiej. Towarzyszył nam poczet sztandarowy naszej szkoły. Powagi całemu wydarzeniu dodały galowe stroje uczniów i nauczycieli oraz przypięte kokardy narodowe. Pomimo wspominania trudnych chwil w dziejach naszego kraju, nasza uroczystość miała charakter podniosły i radosny, a najważniejszą myślą, która towarzyszyła nam tego dnia było: „Kocham Cię Polsko!”.