Wycieczka do banku

9 maja klasa III a wraz z wychowawczynią odwiedziła I Oddział Banku PKO BP w Łodzi. Oprowadzająca nas po niedostępnych dla szeregowych klientów zakamarkach banku pani Dorota Dziewulska, opiekun SKO działających w łódzkich szkołach, opowiedziała nam wiele ciekawych historii związanych ze 105-letnią tradycją budynku banku przy al. Tadeusza Kościuszki 15.

Mieliśmy jedyną w swoim rodzaju okazję nie tylko przyjrzeć się pracy bankowców, ale także zobaczyć, jak wygląda pomieszczenie ze skrytkami bankowymi. Dowiedzieliśmy się, że wynajęcie takiej skrytki bankowej kosztuje 400 zł rocznie i ludzie przechowują tam swoje skarby (biżuterię, dzieła sztuki, papiery wartościowe). Wiele emocji wzbudziło także zwiedzanie muzeum, oglądanie zabytkowych monet, makiet, maszyn liczących oraz kolekcji skarbonek z całego świata.

Obdarowani prezentami wróciliśmy do szkoły. Zachęcamy inne klasy do odbycia takiej wyprawy w przeszłość, teraźniejszość i jednocześnie przyszłość największego banku w Polsce!