Wycieczka do zajezdni tramwajowej

16 maja 2018 r. klasa I a była na wycieczce po zajezdni tramwajowej przy ul. Telefonicznej. W czasie wizyty dzieci poznały strategiczne miejsca zajezdni, szczegółowe wyposażenie tramwaju i funkcje oraz kabinę motorniczego. Atrakcją wizyty było mycie tramwaju w myjni automatycznej. Dzieci zwiedzały stanowiska przeglądowe: do przeglądu podwozia i pantografu (odbieraka prądu) oraz do napełniania piasku w piasecznicach. Największą atrakcją, a także wyzwaniem, była szansa przewieźć kolegów, siadając za sterami maszyny. Każdy uczestnik wycieczki prowadził tramwaj po zajezdni. Dzieci samodzielnie przestawiały zwrotnicę kierującą wagon na odpowiedni tor.

Dowiedzieliśmy się również, że warto jeździć tramwajami, bo nie stoją w korkach, szybko się przemieszczają i zabierają więcej ludzi niż autobus. Są ekologiczne, gdyż nie wydzielają spalin do środowiska.

Na zakończenie wycieczki dzieci zostały obdarowane drobnymi upominkami i otrzymały „Certyfikat młodego motorniczego”. Było niesamowicie, intrygująco i interesująco.