Gra Terenowa „Akcja Niepodległość”

Gra Terenowa „Akcja Niepodległość” Posłuchaj tego wpisu

8 czerwca klasa VII B, pod opieką wychowawcy i p. A. Ejtaszewskiej, wzięła udział w grze terenowej w ramach projektu „Odkrywcy Łodzi” – „Akcja Niepodległość”.

Wycieczka zaczęła  się od przejazdu Łódzką Koleją Aglomeracyjną do Schroniska Młodzieżowego„Słoneczna Polana” w Grotnikach. Pan Filip Jasieczek przypomniał nam historię naszego państwa od upadku do odzyskania niepodległości. Następnie zostaliśmy podzieleni na zespoły – POW i NZR.

Musieliśmy wcielić się w rolę agentów polskiego wywiadu, od których zależą losy Polski w latach 1918-1920. Chodziliśmy po lesie, gdzie szukaliśmy wskazówek do wykonywanych zadań, co było nie lada wyzwaniem, ale  wszystko się udało. Najwięcej wrażeń dostarczyła nam gra leśna, polegająca na zdobyciu proporczyków przeciwnika. Zajęcia zakończyły się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

Do Łodzi wróciliśmy około godz. 17, zmęczeni ale zadowoleni z dnia spędzonego na świeżym powietrzu, bogatego w ciekawe doświadczenia 😃