Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką 🐻 – 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.

24 listopada uczniowie 101 przyszli do szkoły z pluszowymi misiami. Na korytarzach zrobiło się kolorowo i „misiowo”. Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. Wesołym zakończeniem zabawy  było  wspólne  zdjęcie ze swoimi misiami.

Głównym celem Samorządu Uczniowskiego, który już po raz kolejny zorganizował to święto, była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaźń, miłość, ciepło. Z tymi słowami łączy się właśnie Pluszowy Miś – przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.