Wycieczka do Muzeum Farmacji

Wycieczka do Muzeum Farmacji Posłuchaj tego wpisu

22 listopada 2018 r. uczniowie klasy II a i III a wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Muzeum Farmacji, gdzie mieli okazję obejrzeć wnętrze dawnej apteki oraz poznać niepraktykowane już metody produkcji leków. Uczniowie oglądali licznie zgromadzone eksponaty: meble, naczynia używane przez dawnych aptekarzy, aparaturę do przygotowywania leków i wagi, a także zielniki wykonane przez studentów Uniwersytetu Medycznego. Dzieci mogły dokładnie zbadać zapach oraz konsystencję rozmaitych ziół i przypraw.

Po zwiedzaniu sal muzeum przyszedł czas na zajęcia warsztatowe, podczas których uczniowie samodzielnie produkowali cukier puder oraz formowali z plasteliny kształty różnych leków. Najciekawszy jednak był samodzielnie przeprowadzony eksperyment chemiczny z użyciem wody i soku z czerwonej kapusty. Wynik okazał się zaskakujący, a uczniowie zdobyli wiedzę na temat kwasowości i zasadowości roztworów wodnych.