Zielonych szkół czas nadszedł

Zielonych szkół czas nadszedł Posłuchaj tego wpisu

W maju zgodnie z wieloletnią tradycją, uczniowie z klas IV – VIII zamienili naukę w salach klasowych na tzw. zielone szkoły. Jedna z grup licząca 56 uczniów pod opieką nauczycieli wyjechała nad Morze Bałtyckie. W drodze na wybrzeże zawitała do Torunia, gdzie atrakcją był rejs białą flotą po Wiśle.

Nad morzem bazą docelową była Jastrzębia Góra, skąd dzieci codziennie wyjeżdżały na wycieczki. Na Helu obejrzały popisy fok w tamtejszym fokarium, podziwiały zabytki Gdańska i wzięły udział w lekcji historii na Westerplatte. Rzuciły też okiem na port we Władysławowie. Poza tym, spacerowały brzegiem Bałtyku, szalały na dyskotece i piekły kiełbaski w pięknym jarze nieopodal pensjonatu, w którym mieszkały.

W drodze powrotnej dzieci zwiedziły zamek krzyżacki w Malborku. Wyjazd był bardzo udany, a atmosfera wyjątkowa. Na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich jej uczestników.