XV Międzyszkolne Warsztaty Strzeleckie

XV Międzyszkolne Warsztaty Strzeleckie Posłuchaj tego wpisu

19 września 6 uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Beaty Pabisiak uczestniczyło w zajęciach patriotyczno – obronnych, które rozpoczęły realizację całorocznego projektu pt. „Łódzkie Orlęta, Spadkobiercy Niepodległości”.

Nietypową lekcję historii rozpoczęliśmy od zapoznania się ze współczesną bronią strzelecką i elementami wyposażenia Straży Granicznej. Uczniowie próbowali swoich sił w posługiwaniu się ciężką bronią, oglądali umundurowanie i pamiątki z Misji Pokojowych ONZ oraz wyposażenie ratownika medycznego Wojska Polskiego. Największą atrakcją było jednak strzelanie z karabinka pneumatycznego pod okiem instruktora KS „Społem”.

Zajęcia zakończyły się przy Pomniku Chwały Żołnierzy Armii „Łódź”, oddaniem hołdu poległym.