Finał konkursu „Łódź w Obiektywie 2019”

23 września 2019 r. odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji Konkursu Fotograficznego „Łódź w Obiektywie 2018” – „Zielone tereny Łodzi”. Celem konkursu było między innymi:  zwrócenie uwagi na bogactwo walorów przyrodniczych w naszym otoczeniu, promowanie terenów zielonych osiedla, dzielnicy i miasta, a także rozpowszechnianie idei fotografowania, jako aktywnej formy spędzania czasu wolnego.

Do konkursu zgłosiło się pięć szkół, z których wpłynęły aż 53 zdjęcia. Spośród tylu prac, komisji konkursowej bardzo trudno było wybrać te najlepsze. Zostały przyznane nagrody za I, II i III miejsce w dwóch kategoriach i pięć wyróżnień. Nikt jednak nie wyszedł bez nagrody. Upominki i dyplomy były również za udział w konkursie, a podczas wernisażu można było obejrzeć wszystkie prace i poczęstować się słodyczami.

Cenne nagrody ufundowała Rada Osiedla Bałuty Centrum.

Zwycięzcami konkursu zostali:

 w kategorii KLAS I – III

 • Lena Barwińska kl. II d (III d) SP 34 – I miejsce,
 • Stanisław Kryziński kl. II a (III a) SP 101 – II miejsce,
 • Maksymilian Kosztowny kl. II a (III a) SP 101 – III miejsce,

 w kategorii KLAS IV – VIII

 • Justyna Zaremba kl. IV a (V a) SP 182 – I miejsce,
 • Aleksandra Molenda kl. V a (VI a) SP 55 – II miejsce,
 • Łukasz Mendelbaum kl. IV g (V g) SP 34 – III miejsce.

Wyróżnienia otrzymali:

 • Martyna Ciura kl. VI c (VII c) SP 55,
 • Oliwia Andrikopulos kl. VII b (VIII b)  SP 55,
 • Adam Pasiński kl. IV b (V b) SP 141,
 • Weronika Gradowska kl. V a (VI a) SP 141,
 • Michał Cychner kl. VII a (VIII a) SP 141.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnej edycji konkursu.