„Łódzkie Orlęta – spadkobiercy niepodległości”

W ramach projektu edukacji patriotycznej „Łódzkie Orlęta – spadkobiercy niepodległości” trzech uczniów z klasy VIIa wraz z opiekunem wzięło udział w wycieczce autokarowej szlakiem walk Batalionu 1. Pułku Piechoty Legionów Polskich i oddziału łódzkiej 10. Dywizji Piechoty Armii „Łódź” w rejonie Sieradza, Warty, Goszczanowa i Glinna.

Na trasie wycieczki znalazły się: prywatne Muzeum Pojazdów Wojskowych i Cywilnych XX w. w Buczku, z bardzo unikatowymi eksponatami; koszary 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia, gdzie uczestnicy zwiedzili izbę pamięci i mogli porozmawiać na temat uzbrojenia i służby wojskowej. Następnie wycieczkowicze podziwiali XV-wieczny tryptyk w kościele pw. św. Mikołaja w Warcie, skąd udali się na cmentarz w Goszczanowie, a potem na cmentarz w Glinnie. Pod pomnikami ku czci poległych żołnierzy w wojnie obronnej 1939 r. oddano hołd obrońcom ojczyzny.

Ostatnim punktem wyjazdu było oglądanie bunkrów na jeden ciężki karabin maszynowy, zwanych „tradytorami” w miejscowości Glinno.

Pomimo jesiennej aury ta wyjazdowa lekcja historyczno-patriotyczna była bardzo udana.