Tydzień dysleksji

Tydzień dysleksji Posłuchaj tego wpisu

W dniach 21-25 października uczniowie i nauczyciele przystąpili do obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. W tym roku przyświecało nam hasło „Szkoła na miarę ucznia z dysleksją”. Mieliśmy okazję do świetnej zabawy i prezentacji naszych uzdolnień. Pani Ewa Bralewska prowadziła zajęcia w ramach programu terapeutycznego Otograffiti dla uczniów klas V b i V c. Taką pomoc otrzymują uczniowie nie tylko w tym szczególnym tygodniu, ale prowadzona jest ona przez cały rok szkolny i służy pokonywaniu przez dzieci trudności w czytaniu i pisaniu.

Dla najmłodszych uczniów panie: Ewa Bralewska i Ewa Nowak czytały wybrane baśnie H.Chrystiana Andersena – znanego dyslektyka.

W środę na długiej przerwie przeszedł przez szkołę kolorowy korowód przebierańców pod hasłem Kosmiczny Korowód Ortograficzny. Uczniowie prezentowali swoje kosmiczne kostiumy i napisy z trudnościami ortograficznymi. Byli kosmonauci, astronauci, Ziemianie, Czarne Dziury i cały wielki wąż kosmiczny z klasy II prowadzony przez panią Joannę Łukaszczyk. W ślicznych strojach paradowały również pierwszaki pod kierunkiem pani Danuty Ciecierskiej. Było głośno, wesoło i kolorowo. Dziękujemy wychowawcom i rodzicom w przygotowaniu barwnego korowodu, który poprowadziły panie: Ewa Nowak i Anna Karasińska.

Na parterze szkoły mogliśmy podziwiać prace plastyczne – ilustracje do baśni Andersena, które wykonali uczniowie pod kierunkiem pani Jolanty Robaszek.

Kolejne obchody za rok, ale my wspieramy dyslektyków każdego dnia.