II edycja Dnia Św. Patryka w SP 101

W tym roku klasy IV-VIII obchodziły Dzień Św. Patryka zdalnie. Uczniowie przygotowywali prezentacje o Irlandii tej znanej i tej mniej znanej. Wszystkie prezentacje zostały przygotowane w języku angielskim i zawierały ciekawe informacje na temat Irlandii, zgodnie z tematem, który dawał swobodę w wyborze zagadnień: „Ireland – I bet you didn’t know…”.

Uczniowie klasy IV a oraz chętni uczniowie klas V-VIII wzięli udział w lekcjach on-line w języku angielskim pt. „Green rules today! – czyli zielony koktajl na Dzień Św. Patryka”. Jak wynika z tematu naszej lekcji, kolor zielony królował tego dnia. Każdy uczeń wybrał przepis i przygotowywał swój zielony koktajl podczas lekcji, a naszym kulinarnym poczynaniom z zainteresowaniem przypatrywało się kilka nauczycielek z naszej szkoły. Uczniowie po angielsku nazywali składniki oraz opisywali etapy wykonania koktajlu. Do przyrządzenia zdrowych, zielonych koktajli używaliśmy różnych owoców i warzyw, a kolor zielony najczęściej uzyskiwaliśmy dzięki szpinakowi, jarmużowi lub kiwi. Podczas lekcji było dużo zabawy, a koktajle smakowały wyśmienicie. Próbowaliśmy naszych koktajli, opisywaliśmy ich smak i dzieliliśmy się odczuciami. Dominował oczywiście smak słodki, chociaż cukru nie używaliśmy. Nawet kulinarni sceptycy, którzy za szpinakiem nie przepadają twierdzili, że nie był wyczuwalny. Nasze lekcje potwierdziły fakt, iż połączenie różnych owoców i warzyw daje znacznie lepszy efekt niż każdy z tych produktów oddzielnie, a kluczem do właściwego smaku smaku jest odpowiednia proporcja.

Zachęcamy wszystkich do przyrządzania zielonych, pełnych witamin smoothie nie tylko z okazji Dnia Św. Patryka. Poniżej prezentujemy zdjęcia i przepisy, które wykorzystali nasi uczniowie podczas lekcji on-line. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za udział w zorganizowanych przez nas akcjach i zapraszamy do świętowania za rok!

See you next year!