Saint Patrick’s Day

17 marca wszyscy stajemy się trochę Irlandczykami. Nasza szkoła z okazji Święta Irlandii, czyli Saint Patrick’s Day zazieleniła się dzięki strojom swych uczniów oraz ozdobiła kolorowymi rysunkami przedstawiającymi legendarnego skrzata Leprechauna.

Jak wszystkim wiadomo skrzat ten jest psotnikiem i ukrył (w różnych zakamarkach  szkolnych korytarzy) trójlistne koniczynki. Dzieci szukały ich z zapałem podczas przerwy, a dla najbardziej zdeterminowanych i tych, których poszukiwania zakończyły się sukcesem, czekały słodkie niespodzianki.

Dzieci świetlicowe tego dnia także przyłączyły się do obchodów święta poprzez malowanie gipsowych odlewów koniczynek. Zielone, pełne śmiechu i zabawy święto na długo zostanie w naszej pamięci.