V Edycja Święta Dyni w SP 101 – Pumpkin Day 2021

W ubiegłym tygodniu (25 – 29 października), już po raz piąty obchodziliśmy w naszej szkole Święto Dyni. Wszystkie ciasta, serniki, babeczki, musy, zupy, chlebki i desery, które uczniowie przygotowali z rodzicami, pokazały, że z dyni można przygotować mnóstwo pysznych i zdrowych smakołyków. Wykonane przez uczniów plakaty informowały o zdrowotnych walorach dyni. Warto było przypomnieć sobie o tym, zwłaszcza, że sezon na dynię w pełni.

Przygotowane przez uczniów jesienne dekoracje z dynią w roli głównej zdobiły szkolne korytarze i wprowadziły w mury szkoły prawdziwą polską jesień z akcentami w języku angielskim – podpisy dekoracji oraz przepisy zostały podane w tym języku. Ciekawe przebrania nawiązujące do tematyki naszego święta również zasługują na uwagę.

Zachęcamy do przygotowywania potraw z dyni częściej, niż tylko z okazji Święta Dyni, ale cieszymy się, jeśli ta okazja była pretekstem do przygotowania chociaż jednej potrawy z tego warzywa. Dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie i włożoną pracę oraz nauczycielom za koordynację obchodów tego święta podczas godzin wychowawczych. Mamy nadzieję, że był to dla nas wszystkich ciekawy tydzień, a dynia po kolejnej edycji naszego święta zagościła już na dobre w naszej świadomości, jako mile widziany gość jesiennej kuchni. Dziękujemy wszystkim za udział i zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Do zobaczenia za rok! See you next year! 😊