„Wyprawa poprawa”

„Wyprawa poprawa” Posłuchaj tego wpisu

17 września 2015 r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i  nauczycielami włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata – Polska” która w tym roku nosi tytuł „Wyprawa poprawa”.

Sprzątaliśmy jak co roku okolice szkoły  i zebraliśmy kilkanaście ogromnych worków śmieci. Wszyscy bardzo zaangażowali się w akcję, ponieważ każdy z nas widzi potrzebę, aby nasze otoczenie było bardziej ekologiczne i po prostu piękniejsze…

Przypominamy, że „Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.