Warsztaty fotograficzne

Warsztaty fotograficzne Posłuchaj tego wpisu

Koło fotograficzne nie boi się zimna i wiatru! W minioną sobotę – 10 października – po raz kolejny wyszliśmy w plener, aby uchwycić to, co ulotne, czyli piękne barwy jesieni. Wraz z panią Katarzyną Ulańską łapaliśmy promienie październikowego słońca, które ułatwiło nam fotografowanie jesiennych kompozycji i kolorowego krajobrazu. Nauczyliśmy się również, jak robić dobre zdjęcia z użyciem samowyzwalacza. Efekty naszej pracy twórczej można podziwiać w galerii, a my – młodzi fotografowie obiecujemy, że wkrótce pojawimy się tu z kolejnymi chwilami zatrzymanymi w kadrze.

13 października grupa miłośników fotografii spotkała się z panią Joanną Podolską – dyrektor Centrum Dialogu im. M. Edelmana – która opowiadała nam o setnej rocznicy przyłączenia Bałut do Łodzi oraz panem Tomasz Stańczakiem – fotoreporterem „Gazety Wyborczej”, który dał nam wiele ciekawych wskazówek, jak poprawnie robić fotografie. Nabytą wiedzę od razu przełożyliśmy na praktykę, udając się na fotograficzne łowy po okolicy szkoły. Mamy nadzieję, że efekty spotkania pokażą, iż Bałuty są naprawdę piękne!