Warsztaty kulinarne i plastyczne

Projekt „Łódź kontra choroby wątroby” finansowany jest ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu państwa w ramach Programu PL13 Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu. Jego realizatorem jest Urząd Miasta Łodzi. Wniosek aplikacyjny przygotował Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Komunikacji Społecznej i Zdrowia. Celem projektu jest poprawa stanu zdrowia mieszkańców poprzez zmniejszanie zachorowalności na przewlekłe choroby wątroby związane ze stylem życia. Działania adresowane do dzieci będą koncentrować się na minimalizowaniu ryzyka zachorowania na przewlekłe choroby wątroby poprzez profilaktykę, edukację zdrowotną i promowanie zdrowego stylu życia. Celem głównym warsztatów jest zdobywanie przez dzieci wiedzy i umiejętności oraz kształtowanie postaw w zakresie zdrowego odżywiania. Wykonawcą warsztatów jest Fundacja Edukacyjna SIŁACZKA, organizacja której edukatorzy posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w obszarze zdrowia.

Podczas warsztatów plastycznych dzieci ozdabiały przedmioty kuchenne techniką decoupage, jednocześnie  rozmawiając nt. zdrowego stylu życia, którego ważnym elementem jest przygotowywanie zdrowych posiłków, życie aktywne i w zgodzie z zasadami ekologii. Uczniowie mieli okazję również przypomnieć sobie piramidę zdrowego żywienia oraz poznać zwyczaje kulinarne z całego świata. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników powstały piękne przedmioty, które mamy nadzieję na stałe zagoszczą w kuchniach i będę służyły przyrządzaniu zdrowych posiłków.

Podczas warsztatów kulinarnych uczniowie przygotowywali m.in. zdrową, ciepłą przekąskę w postaci tostów warzywnych oraz koktajl zawierający cukry naturalnie występujące w owocach i cenną dla organizmu teobrominę. Ideą spotkania było pokazanie uczniom jak istotne są dla zdrowia ciepłe posiłki w chłodne miesiące oraz zbilansowana dieta, w której znajdują się produkty dostarczające organizmowi energii i stanowiące budulec młodego organizmu. Dzieci miały okazję również przypomnieć sobie piramidę zdrowego żywienia oraz poznać zwyczaje kulinarne z całego świata.