Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego Posłuchaj tego wpisu

29 września odbył się apel przedwyborczy, podczas którego kandydaci do Rady Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali się całej społeczności szkolnej. Wspierani przez swoje komitety wyborcze, elegancko ubrani przedstawili propozycje, które miały wpłynąć na podjęcie decyzji podczas głosowania. Kandydatami byli: Kinga Sotowska (III A), Jan Wieczorkiewicz (III B), Maria Przybylska (IV A), Antoni Grabowski (V A), Patrycja Kuśmierek (V B), Bianka Nowak (VI A), Michał Cygan (VI B), Mateusz Piłatowski (VI C).

Dnia 5 października 2016 r. przeprowadzone zostały wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były kolorową i rzetelną kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Zgodnie z tradycją naszej szkoły w wyborach brali udział wszyscy uczniowie kl. II – VI i nauczyciele. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie klas II – VI oraz nauczyciele (243 osoby). Uczniowie klasy I z dużym zainteresowaniem obserwowali przebieg głosowania i poznawali zasady wyborów. W głosowaniu udział wzięło 189 osób, które wybierały swoich przedstawicieli spośród 8 kandydatów. Wśród wszystkich oddanych głosów 2 były nieważne.

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza w składzie:

 • Cieślik Oliwia – kl. V A,
 • Jaworska Ewelina – kl. V B,
 • Jończyk Aleksander – kl. VI A,
 • Jędrzejewska Zuzanna – kl.VI B,
 • Krakowiak Mikołaj – kl. VI C,
 • Beata Dąbrowska-Pabisiak – opiekun SU,
 • Małgorzata Szpaderska – opiekun SU.

Do Rady Samorządu weszły następujące osoby:

 • Przewodniczący Rady: Michał Cygan – 99 głosów,
 • Wice Przewodniczący Rady: Maria Przybylska – 84 głosy.

Członkowie:

 1. Mateusz Piłatowski – 70 głosów.
 2. Kinga Sotowska – 55 głosów.
 3. Bianka Nowak – 52 głosy.

Komisja Wyborcza wraz z opiekunami  podjęła jednomyślnie decyzję o zwiększeniu Rady Samorządu Uczniowskiego do 5 osób. Życzymy owocnej realizacji wszystkich postulatów wyborczych.